If you have a need to contact us, email us at [email protected] or use the form below.
Těšíme se na vás!
Průmyslové T-kusy z mědi a niklu
T-kusy z mědi a niklu jsou vyráběny ze slitin mědi a niklu 90/10 nebo 70/30 a nabízejí vynikající odolnost proti korozi mořskou vodou a biofoulingu, stejně jako dobrou svařitelnost. Jsou speciálně navrženy pro větvová spojení v potrubních systémech, které vedou mořskou vodu, průmyslovou chladicí vodu a podobné kapaliny. Jsou dostupné v provedení se stejným průměrem nebo jako redukční T-kusy v souladu se standardy jako ASTM a DIN a nacházejí široké uplatnění v námořních aplikacích, systémech chlazení mořskou vodou a tepelných výměnících.
Je nějaký problém?
Kontaktujte nás, abychom vám mohli posloužit!

Základní průmyslové výhody
Vynikající odolnost proti korozi mořskou vodou: Měď-niklové slitiny (zejména 90/10 a 70/30) vykazují extrémně nízké rychlosti rovnoměrné koroze v prostředích s vysokým obsahem chloridových iontů, jako je mořská voda a brakická voda, a výrazně převyšují uhlíkovou ocel a běžnou nerezovou ocel, čímž výrazně prodlužují životnost potrubních systémů.
Odolnost proti biofoulingu: Měděné ionty v materiálu potlačují přichycování a rozmnožování mořských mikroorganismů, čímž se snižují ucpaní potrubí a nutnost častého čištění a údržby, což jej činí vhodným pro dlouhodobé ponoření do mořské vody.
Dobrá odolnost vůči napěťové korozi a nárazu: Ve srovnání s austenitickou nerezovou ocelí nejsou měď-niklové slitiny náchylné k napěťové korozní trhlině a zachovávají vynikající tažnost a houževnatost při nízkých teplotách.
Vynikající tvárnost a svařitelnost: Materiál umožňuje homogenní svařování, při němž vznikají svařeniny vysoké pevnosti a velké hustoty. Je kompatibilní se svařováním TIG, MIG i pájením, což usnadňuje montáž a údržbu na místě.
Dlouhodobá Ekonomická Výhoda: Ačkoli je počáteční cena materiálu mírně vyšší, celkové náklady během životního cyklu jsou výrazně sníženy díky eliminaci povlaků, obětovaných anod a častých výměn.
|
Parametr |
Podrobnosti |
|
Platné normy |
ASME B16.9 (svařovací tvarovky s přírubou), ASME SB466 / SB467, ASTM B466 / B467, MSS SP-43 (tenkostěnné), BS 6154, DIN 2615, EN 1254-4 |
|
Materiál – UNS C70600 (90/10) |
Cu: min. 88,6 %, Ni: 9,0–11,0 %, Fe: 1,0–1,8 %, Mn: ≤1,0 %, Zn: ≤1,0 %, Pb: ≤0,05 %, C: ≤0,05 %, S: ≤0,03 % |
|
Materiál – UNS C71500 (70/30) |
Cu: 68,5–71,5 %, Ni: 29,0–33,0 %, Fe: 0,4–1,0 %, Mn: ≤1,0 %, Zn: ≤1,0 %, Pb: ≤0,05 %, C: ≤0,05 %, S: ≤0,03 % |
|
Fyzikální vlastnosti (C70600) |
Hustota: 8,94 g/cm³; Teplota tání: 1170–1240 °C; Tepelná vodivost: 45 W/(m·K) při 20 °C; Měrný elektrický odpor: 0,19 Ω·mm²/m; Modul pružnosti v tahu: 135 GPa |
|
Fyzikální vlastnosti (C71500) |
Hustota: 8,94 g/cm³; Teplota tání: 1180–1240 °C; Tepelná vodivost: 29 W/(m·K) při 20 °C; Měrný elektrický odpor: 0,39 Ω·mm²/m; Modul pružnosti v tahu: 150 GPa |
|
Údaje o korozi (mořská voda) |
Rovnoměrná rychlost koroze: 0,025–0,050 mm/rok (90/10), < 0,025 mm/rok (70/30); Vysoká odolnost proti puklinám v štěrbinách a napěťové korozi; Maximální přípustná rychlost mořské vody: 3,5 m/s (90/10), 4,5 m/s (70/30) |
|
Rozsah velikostí |
Svařování hranou: 1/2" až 48" (DN15 – DN1200); Svařování do závitu a závitové spojení: 1/2" až 4" (DN15 – DN100) |
|
Tloušťka stěny / řady rozměrů |
Řada 5S, 10S, 20, 30, 40S, 40, 60, 80S, 80, 100, 120, 140, 160, XXS (řady rozměrů v souladu s normou ASME B36.19 pro nerezovou ocel a měděno-niklové slitiny) |
|
Kód typu |
Tee (stejný průměr), T-KR (s redukcí), T-ZS (závitové spojení) T-kus – závit (závitové) |
|
Typy konců |
Sešikmené konce (úhel 30–37,5°, šířka kořenové plochy 1,6 mm ±0,8 mm) podle ASME B16.25; Hladké konce pro závitové spojení; Závitové konce podle ASME B1.20.1 (NPT) |
|
Rozměrové tolerance (ASME B16.9) |
• VN (hlavní větev) : do NPS 4: ±1,6 mm; NPS 5–8: ±2,4 mm; NPS 10–18: ±3,2 mm; NPS 20–48: ±4,8 mm |
|
Tlakové a teplotní třídy (C70600) |
Na základě tlakového návrhu ASME B16.9 pro CuNi: |
|
Vlastnosti návrhu a výroby |
• Bezšvová výroba až do rozměru NPS 12; pro větší rozměry svařované a tepelně zpracované. |
|
Kontrola a zkoušení (standardní) |
• Hydrostatický test : každý tvarový kus – zkušební tlak 1,5 × jmenovitý tlak, minimální doba udržení 30 sekund. |
|
Volitelné nedestruktivní zkoušky / rozšířené zkoušky |
• Radiografická zkouška (RT) – celý obvodový nebo výběrový průzkum. |
|
Označení a sledovatelnost |
Trvalé nízkotlakové razítko nebo laserové označení: logo výrobce, třída ASTM / UNS, Rozpis (schedule), nominální průměr trubky (NPS), číslo tavby, typ (T-kus), tlaková třída. Sledovatelnost od tavby po finální díl – uchovává se po dobu 10 a více let. |
|
Úprava povrchu a ochrana |
• Protaveno a pasivováno (standardní) – odstraňuje oxidy, vytváří čistou pasivní vrstvu. |
|
CERTIFIKACE |
• EN 10204 Typ 3.1 – s certifikátem materiálu a sledovatelností (vlastní zkouška). |
|
Balení & Doprava |
• Dřevěné bedny nebo ocelové palety. |
|
Aplikace (specifické) |
• Námořní : Chlazení mořskou vodou, hasicí hlavní potrubí, balastní systémy, čerpání zákrční vody, kanalizační potrubí, hydraulické potrubí. |
|
Omezení / Varování |
• Neporučuje se pro použití s amoniakem nebo silnými oxidačními kyselinami. |
Copyright © TOBO GROUP Všechna práva vyhrazena - Zásady ochrany soukromí